The Story of The Baltic University

The Story of The Baltic University
Balti Ülikooli Lugu

Director Helga Merits
Year 2015
Country Estonia
Length 53 minutes
Language Estonian, Latvian, Lithuanian, English, with English subtitles
Share

 

In a totally devastated northern German city during the fall of 1945, refugee professors of the Baltic countries that had lost everything created a university. Without a penny to their name, their idea miraculously became a plan for the Baltic University, which in March 1946 opened its doors.

The story of the Baltic University is told by former students of the three Baltic countries through interviews, rare footage, documents and photos which reconstruct a picture of a unique institute that should not be forgotten.

 

See oli 1945. aasta sügisel Põhja-Saksamaal, sõjas täiesti purukspommitatud linnas, kui põgenikelaagris elavad balti päritoluga professorid hakkasid mõtlema ülikooli loomisest. Nendel professoritel ei olnud raha ega muid vahendeid, neil oli ainult idee. Kuid läbi kõikide raskuste õnnestus neil juba 1946. aasta märtsis avada Balti Ülikooli uksed. Ülikool oli edukas, kuid siiski mitte kõik ei hinnanud seda edu ning peatselt tekkis mitmeid probleeme.

Balti Ülikooli lugu kajastavad endised õpilased kolmest Balti riigist. Filmis on kasutatud haruldasi ajaloolisi kaadreid, dokumente ja fotosid arhiividest ja erakogudest. Film maalib pildi unikaalsest ülikoolist ja lootustest mis ta äratas oma üliõpilastes.

 

Also of interest

Get our updates

Newsletter